Język:

Zatrudnianie cudzoziemców

Zatrudnianie cudzoziemców – szansa dla każdego

Visa and Work specjalizuje się w obsłudze zatrudnienia obcokrajowców. Posiadamy bogate doświadczenie w rekrutacji pracowników z innych państw. Jeśli interesuje Cię praca dla obcokrajowców to jesteśmy w stanie Ci pomóc! Każdego dnia wspieramy osoby szukające tymczasowego lub stałego zatrudnienia. Pomagamy pracownikom wykwalifikowanym i niewykwalifikowanym. Gwarantujemy, że pomożemy znaleźć pracę każdemu cudzoziemcowi. Specjaliści Visa and Work służą swoim rzetelnym i profesjonalnym wsparciem obcokrajowcom poszukującym zatrudnienia, chcącym zalegalizować swój pobyt na terenie Rzeczpospolitej Polskiej.

Zatrudnianie cudzoziemców bez formalności
Visa and Work to profesjonalne wsparcie!

Visa and Work oferuje przede wszystkim wsparcie na każdym etapie zatrudniania obcokrajowców. Dbamy o uzyskanie zezwolenia na pracę najszybciej jak będzie to możliwe. W imieniu pracodawcy składamy wnioski i odpowiednie dokumenty do Urzędu Wojewódzkiego, by zatrudniający nie musiał brać na siebie żadnych kwestii formalnych. Legalność oraz bezpieczeństwo są dla nas podstawą, która zarówno pracodawcy, jak i zatrudnionemu cudzoziemcowi zapewni transparentność warunków pracy. Prowadzimy także kompleksowe szkolenia dla firm zatrudniających obcokrajowców, szkolimy przyszłych pracowników, a także dokładamy wszelkich starań, by usprawnić proces zatrudnienia cudzoziemca w Polsce.

Służymy pomocą i radą, jesteśmy do dyspozycji osobiście, mailowo i telefonicznie. Gwarantujemy zaangażowanie i profesjonalne podejście, by żadna kwestia związana z zatrudnianiem cudzoziemców nie pozostała bez odpowiedzi.

Bezpieczne zatrudnianie obcokrajowców

W Visa and Work skomplikowanymi kwestiami polskiego prawa migracyjnego zajmują się radcy prawni o szerokiej wiedzy i doświadczeniu. Aby zatrudnianie cudzoziemców było w pełni bezpieczne i stabilne, legalizujemy pobyt osób przybywających do Polski w celach zarobkowych. Dodatkowo, dzięki wiedzy z zakresu prawa cywilnego, pracy, administracyjnego czy rodzinnego możemy pomagać również w relokacji rodzin pracowników. Reprezentujemy wówczas naszych klientów przed urzędnikami, sądami, Inspekcją Pracy czy Strażą Graniczną.

Czytaj więcej

Wymogi zatrudniania cudzoziemców – o czym powinien wiedzieć przedsiębiorca?

Dzięki zmianom wprowadzonym w polskim prawie zatrudnianie cudzoziemców jako pracodawca nie trzeba spełniać wielu wymogów. Wystarczy jedynie skorzystać ze wsparcia rzetelnej firmy pomagającej w załatwieniu niezbędnych formalności. Podstawowy wymóg to posiadanie przedsiębiorstwa na terenie Polski. Kolejne obostrzenia wynikają już przede wszystkim z sytuacji pracownika: jego obywatelstwa, sytuacji społecznej, zawodowej oraz rodzinnej. Aby móc wykonywać pracę w Polsce, obcokrajowiec musi posiadać prawnie określony status uchodźcy, zezwolenie na pobyt lub korzystać z ochrony czasowej. Pomagamy w uzyskaniu tego rodzaju przywilejów.

Zatrudnianie obcokrajowców a zezwolenie na pracę

Po spełnieniu wcześniej wspomnianych wymogów ostatnim krokiem do zatrudniania obcokrajowców jest uzyskanie zezwolenia na pracę. Wniosek taki może zostać złożony maksymalnie w terminie 30 dni od planowanego terminu zatrudnienia. Ponieważ procedura przyznania zezwolenia na pracę trwa, warto działać ze stosownym wyprzedzeniem. Po uzyskaniu od potencjalnego pracownika podstawowych dokumentów osobistych oraz wizy możemy w imieniu pracodawcy uruchomić procedurę wydawania zezwolenia. W zależności od charakteru pracy występujemy z wnioskiem o wydanie zezwolenia do właściwego wojewody lub starosty. Służymy wsparciem także w przypadku odwoływania się od decyzji negatywnej, pośrednicząc między pracodawcą a ministrem do spraw pracy.

 

Szukasz profesjonalnej pomocy?

Skontaktuj się z nami.

chats