Legalizacja pobytu w Polsce

Legalny pobyt w Polsce — co musisz zrobić?

Dziś, aby móc mieszkać, pracować, a czasem w ogóle przebywać na terytorium Polski, koniecznie należy spełnić określone zasady regulowane przez polskie prawo. Tylko wtedy pobyt w Polsce jest dozwolony i legalny. Trzeba przyznać, że szczególnie zaostrzone zostały przepisy w związku z zezwoleniami na pobyt stały przez osoby spoza UE. Spełnienie pewnych kryterium otwiera drogę na uzyskanie nowych perspektyw zawodowych oraz osobistych. Visa and Work od wielu lat pomaga cudzoziemcom w uzyskaniu legalnego pobytu w Polsce. Nasze doświadczenie pozwala nam z sukcesem realizować nasze obowiązki. Szukasz pomocy w uzyskaniu informacji na temat zezwoleń na pracę czy stały pobyt? Skontaktuj się z nami, a przekażemy Ci rzetelną wiedzę i pomożemy w przebrnięciu przez wszystkie procedury.


Skuteczna legalizacja pobytu z wrocławską firmą Visa and Work

Boisz się zawiłych przepisów związanych z uzyskaniem zezwolenia na pobyt czasowy i pracę? Chcesz znaleźć zatrudnienie w Polsce, ale nie wiesz, jak to zrobić? Spokojnie, nasz zespół został tak dobrany, aby był w stanie pomóc Ci w każdej sytuacji. Dzięki Visa and Work uzyskasz zezwolenie na pobyt stały lub czasowy w znacznie krótszym czasie i bez konieczności zagłębiania się w skomplikowane przepisy prawne. Doradzimy, jakie dokumenty należy zebrać, jak to zrobić oraz gdzie należy się udać, aby złożyć stosowne formularze. Za sprawą naszej biegłej znajomości prawa powiemy, jak należy postępować, kiedy w grę wchodzi legalizacja pobytu. Wrocław to miejsce, gdzie mieści się nasze biuro, jednak pamiętaj, że działamy ogólnopolsko. Zapraszamy do naszego biura przy Wita Stwosza 16 na bezpłatne konsultacje.


Jak uzyskać zezwolenie na pobyt czasowy?

Pobyt do 90 dni — obywatele państw spoza UE, którzy chcą przebywać na terenie Polski mniej niż 90 dni, muszą mieć ważny paszport oraz wizę. Bardzo istotne jest to, aby przestrzegać okresu pozwalającego na przebywanie w kraju, który został zawarty w wizie, nawet jeśli wskazuje on mniej niż 90 dni. Warto też sprawdzić, czy istnieje możliwość przebywania w strefie Schengen bez wizy – obywatele wybranych państw są uprawnieni do pobytu w ramach tzw. ruchu bezwizowego.


Pobyt powyżej 90 dni — każda osoba, która chce uzyskać zezwolenie na pobyt czasowy dłużej niż 90 dni, musi uzasadnić swoją potrzebę przebywania na terenie Polski. Najczęstsze uzasadnienia wiążą się z pracą czy też studiami.


W jaki sposób zostać w Polsce na dłużej?


Inaczej wygląda sytuacja, kiedy chcesz pozostać w Polsce na stałe. Wtedy konieczne będzie otrzymanie zezwolenia na pobyt rezydenta długoterminowego, lub pobytu stałego.


Legalizacja pobytu na terenie Polski to nasza specjalność. Dlatego jeśli chcesz uzyskać m.in. zezwolenie na pobyt czasowy i pracę, zaufaj naszym specjalistom. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub e-mailowego bądź umówienia się na spotkanie w naszym biurze we Wrocławiu.


Pomagamy naszym klientom w sprawach dotyczących:


  • otrzymania zezwolenia na pobyt czasowy i wydania karty czasowego pobytu,
  • udzielenia zezwolenia na pobyt stały i wydania karty stałego pobytu,
  • uzyskania zezwolenia na pobyt rezydenta długoterminowego UE i wydania karty stałego pobytu,
  • przedłużenia okresu pobytu w ramach ruchu bezwizowego,
  • rejestracji pobytu obywateli państw członkowskich Unii Europejskiej i członków ich rodzin,
  • dokonywania wpisu do ewidencji zaproszeń ułatwiających wyrobienie wizy.

Poznaj naszą Giełdę Pracy

Szukasz profesjonalnej pomocy?

Skontaktuj się z nami.

chats