Язык:

Jakie korzyści niesie ukończenie polskiej uczelni?

Каковы преимущества окончания польского университета?

27/11/2020

Извините, этот техт доступен только в “Polski”. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Uzyskanie wyższego wykształcenia w Polsce pozwoli Ci na pogłębienie wiedzy i zdobycie doświadczenia w obrębie Twoich zainteresowań zawodowych. W efekcie możesz starać się o lepiej płatną pracę na atrakcyjniejszych warunkach zatrudnienia. Co więcej, studia w naszym kraju niosą ze sobą wiele innych korzyści prawnych.

Jakie jeszcze zalety posiadają studia dla cudzoziemców w Polsce?

 

Atuty studiów dla cudzoziemców w Polsce

Korzyści studiów w Polsce dla obcokrajowców są odczuwalne jeszcze przed obroną tytułu licencjata lub magistra. Kształcenie na uczelni wyższej w Polsce niesie za sobą liczne szanse, z których może skorzystać każdy student bez względu na swoje pochodzenie. Program nauczania jest nie tylko zróżnicowany i ciekawy, a przede wszystkim elastyczny. Kadra profesorska wyróżnia się wysoką kulturą osobistą oraz imponującymi kwalifikacjami. Warto wspomnieć także o możliwości uzyskania różnego rodzaju stypendiów.

Wbrew pozorom większość studiów dziennych pozostawia studentom sporo czasu wolnego do wykorzystania. Można przeznaczyć go na zdobywanie cennego doświadczenia zawodowego. Wiele studentów w Polsce znajduje pracę „w zawodzie” jeszcze podczas trwania swojej edukacji, prężnie pnąc się po szczeblach kariery. Obcokrajowcy, którzy posiadają dyplom uczelni wyższej, mają ułatwiony dostęp do rynku pracy. Podstawowa różnica widoczna jest na poziomie formalnym, ponieważ osoba po studiach może swobodnie zmieniać pracodawców, bez konieczności każdorazowej wizyty w urzędzie. Dla porównania w przypadku braku studiów, osoba która zmienić miejsce zatrudnienia musi rozpocząć procedurę legalizacji pobytu od nowa. Cudzoziemiec po ukończeniu nauki, który chce pozostać w Polsce, może otrzymać pozwolenie na pobyt czasowy na rok. Aby je otrzymać, konieczne jest złożenie odpowiedniego wniosku do wojewody, a także wykazanie, że ubiegając się o nie posiadamy ubezpieczenie zdrowotne, stały dochód oraz miejsce zamieszkania.

 

W celu uzyskania pomocy prawnej w kwestii karty pobytu, zezwolenia na pracę, wiz, legalnego pobytu i pracy, skontaktuj się, skontaktuj się: biuro@visaandwork.com, lub telefonicznie: (+48) 71 343 35 94

 

Co zyskują cudzoziemcy, którzy ukończyli studia w Polsce?

Uzyskanie dyplomu polskiej uczelni niesie ze sobą szereg korzyści. Co istotne, polskie dyplomy ukończenia szkoły wyższej są respektowane za granicą. Szczegóły ich uznania wynikają jednak z polityki równoważności dokumentów o wykształceniu danego kraju, dlatego przed ewentualnym wyjazdem, warto zorientować się, czy nie będziemy potrzebować tłumaczenia uwierzytelnionego lub nostryfikacji dyplomu. Ukończone przez cudzoziemców studia w Polsce gwarantują także zwolnienie z egzaminu z języka polskiego w przypadku wnioskowania o zezwolenie na pobyt rezydenta długoterminowego UE lub chęci uzyskania obywatelstwa. Test ten uważany jest za dość trudny i wymagający, a zaliczenie go na poziomie B1 sprawia kłopot wielu osobom. Składa się on z dwóch zasadniczych części – pisemnej i ustnej, które sprawdzają m.in. rozumienie ze słuchu, czytanie ze zrozumieniem, poprawność gramatyczną oraz umiejętności pisania. Inną problematyczną kwestię stanowi fakt, że egzamin z języka polskiego przeprowadzany jest przez Państwową Komisję Poświadczania Znajomości Języka Polskiego jako Obcego tylko kilka razy w roku. Warto zaznaczyć, że posiadając zwolnienie z testu, nie narażamy się też na duży stres oraz utratę pieniędzy w przypadku niepowodzenia.

 

Jakie warunki musi spełnić cudzoziemiec, aby podjąć studia w Polsce?

Każdy obcokrajowiec, którego interesuje rozpoczęcie studiów w Polsce, musi najpierw uzyskać zezwolenie na pobyt czasowy w celu kształcenia się. Z uwagi na przedłużony czas rozpatrywania wniosku należy złożyć kompletną dokumentację ze stosownym wyprzedzeniem. Zwykle okres ważności takiego zezwolenia wynosi 15 miesięcy, jednak w przypadku, gdy studia zostały objęte programem unijnym, mogą być to nawet 2 lata.

Uzyskanie zezwolenia wiąże się z uiszczeniem odpowiednich opłat. Należy również skompletować potrzebne dokumenty, w tym formularz wniosku o udzielenie zezwolenia na pobyt czasowy. Konieczne jest również potwierdzenie tego, że jako obcokrajowcy jesteśmy w stanie utrzymać się finansowo w Polsce przez okres trwania studiów.

Studia w Polsce dla obcokrajowców są najbardziej opłacalne w przypadku posiadania Karty Polaka. Dzięki niej zdobywanie wykształcenia wyższego na uczelniach publicznych jest realizowane na takich samych zasadach jak dla obywateli Polski.

W dopięciu formalności związanych ze studiami w Polsce warto skorzystać z pomocy profesjonalistów właśnie takich jak agencja Visa and Work. Jako biuro zajmujące się różnego rodzaju pomocą prawną dla cudzoziemców, posiadamy także doświadczenie w sprawach studenckich. Dzięki temu możemy pochwalić się owocną współpracą ze studentami z całego świata. Oprócz wsparcia z formalnościami organizujemy także liczne szkolenia i aktywnie współpracujemy z wieloma polskimi uczelniami. Warto zaufać naszym pracownikom w tych kwestiach, dlatego zachęcamy do powierzenia nam wszelkich działań związanych ze studiami w Polsce.

Вам нужна профессиональная помощь?

Обратитесь к нам.

chats