Język:

Nadanie obywatelstwa polskiego

Nadanie obywatelstwa polskiego z Visa and Work

Chcesz uzyskać polskie obywatelstwo, ale nie wiesz, w jaki sposób to zrobić? Skorzystaj z pomocy firmy Visa and Work. Jesteśmy specjalistami w obsłudze spraw cudzoziemców. Oferujemy kompleksową pomoc oraz wsparcie na każdym etapie procesu o nadanie obywatelstwa polskiego. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w wymienionym zakresie oraz odpowiednie kwalifikacje, dzięki czemu możemy zagwarantować pełen profesjonalizm, a także wysoką skuteczność działań.

Jak uzyskać polskie obywatelstwo?

Według prawa cudzoziemiec może uzyskać polskie obywatelstwo na dwa sposoby:

  • poprzez nadanie obywatelstwa przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej,
  • przez uznanie cudzoziemca za obywatela polskiego.

W pierwszym przypadku cudzoziemiec może złożyć wniosek w sprawie nadania obywatelstwa polskiego za pośrednictwem Wojewody właściwego ze względu na miejsce zamieszkania danej osoby. Prezydent RP ma prawo nadać polskie obywatelstwo wedle własnego uznania.

W drugim przypadku, czyli dotyczącym uznania obywatelstwa polskiego, cudzoziemiec powinien złożyć wniosek do Wojewody właściwego ze względu na jego miejsce zamieszkania, ale równocześnie ma on obowiązek spełnić kilka warunków. Należą do nich:

  • posiadanie certyfikatu poświadczającego znajomość języka polskiego na poziomie B1,
  • nieprzerwane przebywanie na terenie Polski od minimum 3 lat,
  • posiadanie zezwolenia na pobyt rezydenta długoterminowego, albo zezwolenia na pobyt stały.

Nadanie i uznanie obywatelstwa polskiego – skuteczna pomoc specjalistów

Procedura nadania obywatelstwa polskiego nie jest łatwa. Zazwyczaj to długi, czasochłonny skomplikowany proces, zwłaszcza dla osób niezaznajomionych z polskim prawem. W takim przypadku z pomocą przychodzi Visa and Work.

Nasza firma pomaga w zgromadzeniu wszelkich niezbędnych dokumentów oraz przygotowuje profesjonalne i prawidłowe wnioski dotyczące uznania obywatelstwa polskiego. Zapewniamy kompleksową pomoc, począwszy od etapu uzupełnienia oraz złożenia wniosku, aż po uzyskanie potwierdzenia nadania polskiego obywatelstwa. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie i z zaangażowaniem, pozostając z nim w bieżącym kontakcie telefonicznym, mailowym lub osobistym w siedzibie naszej firmy przy Wita Stwosza 16.

Dlaczego warto starać się o nadanie obywatelstwa polskiego?

Istnieje wiele powodów, dla których obcokrajowcy mogą i powinni starać się o uznanie obywatelstwa polskiego przez władze RP. Względy administracyjno-formalne, rodzinne i społeczne sprawiają, że obywatelom polskim znacznie łatwiej jest podejmować szereg czynności w naszym kraju.
Będąc Polakiem, automatycznie stajesz się także obywatelem Unii Europejskiej. Dotyczy to również Twoich dzieci. Możesz swobodnie podróżować po Europie, korzystając z wielu udogodnień przysługujących obywatelom UE w wielu krajach świata. Bez wiz, paszportów i kontroli na granicach.
Kolejnym powodem, dla którego warto starać się o nadanie obywatelstwa polskiego, jest możliwość swobodnego zamieszkania oraz podejmowania pracy w Polsce i na terenie Unii Europejskiej. Posiadając obywatelstwo RP, znacznie łatwiej będzie Ci także prowadzić własną firmę, uzyskiwać dotacje i wsparcie ze środków krajowych oraz UE.
Polscy obywatele mają również swobodny dostęp do publicznej edukacji, służby zdrowia oraz licznych udogodnień w codziennych, zwykłych sprawach. Z uznanym obywatelstwem polskim łatwiej założysz konto w banku, kupisz samochód, załatwisz sprawy ubezpieczeniowe czy podatkowe.

Uznanie obywatelstwa polskiego z Visa and Work

To jedynie najważniejsze korzyści z nadania polskiego obywatelstwa, jakie ułatwią Ci życie w naszym kraju. Pamiętaj, że stając się obywatelem RP, nie tracisz swojego dotychczasowego obywatelstwa. Jesteś zainteresowany rozpoczęciem procedury? Skontaktuj się z nami. Sprawdź, jak możemy pomóc Ci w uzyskaniu statusu obywatela Polski.

Szukasz profesjonalnej pomocy?

Skontaktuj się z nami.

chats